İYİ Parti’de parti içi kavga bitmiyor

İYİ Parti Genel Sekreteri Av. Uğur Poyraz Sözcü TV’de Simge Fıstıkoğlu moderatörlüğünde yayınlana Büyük Satranç Tahtası programında Sözcü müellifleri Uğur Dündar ve Aytunç Erkin’in sorularını yanıtladı.

Dündar, Program konuğu Uğur Poyraz’a eski İçişleri Bakanı ve YETERLİ Parti Ordu 1 Sıra adayı İdris Naim Şahin’le ilgili “Atadağı vilayet emniyet müdürlerinin 74’ü FETÖ’cü çıkmış, Hakan Şükür’le tıpkı gün istifa etmiş, 45 yıla mahkûm olan eski İstihbarat Daire Lideri Ramazan Akyürek’i Teftiş Konseyi Başkanlığı’na getiren kişi de sayın İdris Naim Şahin” hatırlatmasını yaparak “bu tenkit bahislerine ne diyeceksiniz?” diye sordu.

“BİZ JURNALCİMİYİZ?”

Poyraz soru üzerine şunları söyledi, “Ben bir hukuk adamıyım. Ben buraya elimi kolumu salla sallaya geldiysem, siz geldiyseniz burada bulanan herkes geldiyse bunlar hakkında bir yakalama kararı olmadığı manasına gelir. Hasebiyle benim bu rahatlık içerisinde, ben devletin kayıt ve sicillerine güvenerek hayatımı idame ettirmek zorundayım. Yoksa bu paranoyayla yaşayamam.

Hatırlayın Cumhurbaşkanının muhtarlar toplantısını. Bir Cumhurbaşkanı muhtarları toplayıp da jurnalcilik önerir mi? Biz jurnalcimiyiz? Biz birbirimizi ihbar üzerinden siyaset yahut toplumsal hayatımızı idame ettirebilir miyiz?”

“AKP HUKUKUNU SAVUNUYOR”

Milletvekili adaylığından çekilen UYGUN Parti Genel Lider Başdanışmanı ve Meclis İstihbarat ve Ulusal Güvenlik Komitesi Temsilcisi Aytun Çıray toplumsal medyada bu görüntüyü paylaşarak Poyraz’ı tenkit yağmuruna tuttu. Çıray Paylaşımında şu sözlere yer verdi:

İdris Naim Şahin’i müdafaaya alırlarken AKP hukukunu savunuyor.
“Hakkında dava açılmadı” diyor. Hukuk olsaydı Sn @kilicdarogluk, “Hak, hukuk, adalet” diye yürür müydü? @ilkerbasbugcom hapsedilebilir.. Ali Tatar ölür müydü?
Bu mantıkla nasıl hesap sorulacak? Hukukmuş! Ayıp.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir