Kuzey Otoyolu’nda zincirleme kaza: 11 ölü 57 yaralı

ANKARA (İGFA) – Kuzey Marmara Otoyolu’nun Adapazarı mevkiinde ağır sis sebebiyle ortalarında yolcu otobüslerinin de bulunduğu ve birden çok aracın karıştığı trafik kazasında 11 vatandaşın vefatıyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, açıklama yaptı.

Bakan Uraloğlu, toplumsal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda grupların olay yerine sevk edildiğini ve otoyolda gerekli tedbirlerin alındığını kaydetti.

Vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet; yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileyen Bakan Uraloğlu, paylaşımında, ““Kazanın akabinde gruplarımız süratli bir biçimde olay yerine sevk edilmiş ve otoyolda gerekli tedbirler alınmıştır. Otoyolumuz, Karasu Kavşağı bölümünde süreksiz olarak trafiğe kapatılmıştır.” dedi.

SÜRÜCÜLERE UYARI

Bu ortada şoförlere ikazlarda bulunan Bakan Uraloğlu, ağır sis ve olumsuz hava şartlarında dikkatli olmalarını, trafik ihtarlarına ve yönlendirmelerine riayet etmelerini kıymetle rica ederken, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yaralılarımıza da acil şifalar diledi.

Öte yandan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da, çok sis sebebiyle birden çok aracın karıştığı trafik kazasında vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dilerken, kaza ile ilgili olarak Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatıldığını ve bir Cumhuriyet Başsavcı Vekili koordinesinde üç Cumhuriyet Savcısı’nın görevlendirildiğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir