Jandarmada ikizler bölüğü: 4 ikiz kardeş aynı birlikte

Acemi birliklerindeki temel eğitimin akabinde Tokat Vilayet Jandarma Komutanlığı’nda usta birliklerine gelenler ortasında, üçü tek yumurta ikizi olmak üzere 4 ikiz kardeş de yer aldı.

.

Tek yumurta ikizleri Fırat-Ferhat Aktaş, Mert-Efe Işık ve Furkan-Enes Han ile çift yumurta ikizleri Mehmet-Ali Ceylan Tokat tıpkı birlikte buluştu.

.

İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret eden Vali Numan Hatipoğlu, Vilayet Jandarma Kumandanı Albay Bahri Bostancı askerlerle öğlen yemeğinde bir ortaya geldi. Vali Numan Hatipoğlu, “Tokat’ta gençlerimiz askerlik hizmetlerini ifa ediyorlar. İnşallah kazasız ve sıkıntısız bir halde tezkerelerini alırlar, annelerine, babalarına kavuşurlar” dedi.

.

ÇAYLAR KARIŞIYOR

Askerlerden Ferhat Aktaş, “İkiz kardeşimle birebir yerde misyon yapmak çok hoş bir his, yabancılık çekmiyoruz. Kumandanlarımız çok sık bizi karıştırıyorlar. Ben burada alay çaycısıyım. Çay getirirken kumandanların şahsî bardakları oluyor. Bana söylüyorlar, lakin kardeşim yanlış bardak götürüyor. Bazen bu türlü karışıklıklar oluyor” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir