Jorge Jesus Altay’a sahip çıktı: Sana inanıyorum!

Fenerbahçe’de defans ardına atılan toplar nedeniyle oyun sisteminde kalecilerin libero üzere hareket etmesi gerektiğini anlatan Jorge Jesus, “Golleri kadro halinde yiyoruz” diyerek Altay Bayındır’a sahip çıktı. Jesus, son haftalarda yediği goller kadar kontrat uzatma görüşmeleri nedeniyle taraftarın reaksiyonunu çeken başarılı eldivenle bir görüşme yaptı. Portekizli deneyim, kendi oyun sisteminde kalecilerin bir libero üzere oynaması gerektiğini, buna ayak uydurmanın vakit alabileceğini, çalıştırdığı eski kulüplerde de emsal durumlarla karşılaştığını ulusal eldivene anlattı.

Özel olarak ilgileniyor

Sözcü’de yer alan haberde; Jesus, “Sen kaliteli bir kalecisin. Ben senin yeteneklerine ve kalitene inanıyorum, güveniyorum. Yediğin gollerde senin yanılgın yok, kadro olarak bu golleri yiyoruz” dediği aktarıldı.

Daha evvel de taraftarın yansısına karşı kendisine kalkan olan deneyimli çalıştırıcının bu kelamları Altay’ı duygulandırdı. Kaleci takımı, Altay Bayındır ile özel olarak ilgileniyor. Defans ardına atılan toplara karşı yanlışsız konum almayla ilgili Altay’a özel antrenman yaptırılıyor.

Sözleşme pazarlığı

Fenerbahçe ile Altay Bayındır ortasındaki kontrat yenileme görüşmelerinde ivme değişti. Olumsuz ilerleyen görüşmeler yine olumluya döndü. Sarı-lacivertliler, teklif edilen fiyatı artırdı, Altay da kalmak istediğini bildirmesiyle taraflar muahede yolunda kıymetli adım attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir