Starfield’da binden fazla gezegen olacak

Geliştirici takım Bethesda‘dan Todd Howard’ın yaptığı bir röportaj sırasında Starfield evreninden binden fazla gezegenin bulunacağını açıkladı. Daha fazla gezegenin eklenmesinin engelleyen tek sebep, onlara isim vermek olduğunu söyledi.

STARFIELD’DA BİNDEN FAZLA GEZEGEN OLACAK

Uzay temalı bilim kurgu aksiyon rol yapma oyunu Starfield’ın gezegenlerinin öteki Bethesda oyunlarında olduğu üzere, dünyaları karolardan oluşacak. Starfield ile ortasındaki tek fark ise bu karolar bir ortaya getirildikten sonra, bir gezegenin etrafına sarılmış olacaklar.

Ayrıca Todd Howard, gezegenlerin yakıt için değerli olabileceğini ima etti ve aslında gökyüzünde hareket edeceklerini ve kendi yörüngelerine sahip olacaklarını da açıkladı.

GEZEGENLERE NAZARAN FARKLI KIYAFETLER GEREKECEK

Oyuncular ziyaret etmeyi planladıkları gezegenlere bağlı olarak farklı uzay kıyafetlerine gereksinim duyacaklar. Birtakım kıyafetler, belli atmosferlerle ve ortamlarla başkalarından daha uygun özel güçlendirmelere sahip olacak.

Bethesda, Starfield’ın kozmosunun binden fazla gezegenden oluşacağını birinci açıkladığında, oyuncuların gözü bir anlığına korksa da stüdyonun kaliteye nazaran niceliği seçtiği ve yüzlerce gezegen olmasına rağman, bunların birçoklarının görülmeye paha olacağını ve Howard’ın daha evvel de doğruladığı üzere yakıt sorununun olmayacağı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir