Kayseri Kocasinan’a yeni kütüphane

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Merkezin yeni haliyle her alanda dolu dolu verimli vakit geçirilecek bir yer olacağını belirten Kayseri’nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, farklı konsept çalışmaların yer alacağı kütüphanenin 7’den 70’e herkesin yeni uğrak yeri olacağını söyledi.

Erkilet Osmangazi bölgesindeki Hacı Mustafa Tarman Kültür Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Lider Çolakbayrakdar, gençler başta olmak üzere 7’den 70’e herkesin ilgisini çekeceği kütüphanenin yeni bir cazibe merkezi olacağını tabir etti.

Merkezi, daha hoş ve daha kullanışlı hale getirmek için çalışmaların devam ettiğine dikkat çeken Lider Çolakbayrakdar, “Osmangazi Mahalle’mizdeki kültür merkezimizde çalışmalar tamamlandığında kütüphane olarak hizmet verecek. Burası sesli ve sessiz olmak üzere konferans salonunun olduğu nitelikli bir kütüphane olmak ile birlikte bebek ile çocuk kütüphane kısımlarıyla farklı bir merkez olacak. İnşaatı devam eden tesis ile birlikte bir de Kafe Sinan’ı da bölgeye kazandırmış olacağız. Park ve etraf düzenlemesinin yanı sıra keyifle vakit geçirilecek alanlar olacak. Her alanda dolu dolu verimli vakit geçilecek bir yer olacak. En kısa vakitte Kocasinan ve Kayseri’ye yakışır bir kültür merkezini hizmete sunmuş olacağız. İyi uğurlu olsun” sözlerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ı her istikametiyle daha ileriye taşıyarak, en hoş hizmetleri vatandaşın hizmetine sunduklarını kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir