Köprülü Kavşak’tan Nureddin Nebati’nin ismi kaldırıldı

Geçtiğimiz yılın son meclis toplantısında Haliliye İlçesi’nde bulunan 15 Temmuz Demokrasi Köprülü Kavşağı’nın isminin Dr. Nebati Köprülü Kavşağı olarak değiştirilmesinin akabinde evvelki gün bu karar doğrultusunda kavşağa yeni ismi tabelası takılmış, alel çabuk yapılan bu değişim sırasında ise 15 sayısı sökülmemişti.

TEPKİ YAĞDI

Karara her bölümden reaksiyon eldi. Eski AKP’li Belediye Meclis Üyesi ve Lider Vekili Bilal Tekatlı toplumsal medya hesabından, “Şimdi bir düşünün. Şayet, muhalif bir belediye 15 Temmuz diye anılan bir köprünün ismini silseydi ne denirdi?” diye sordu.

Tekatlı, yansısının devamında ise, “Her geçildiğinde darbecilerin tel’in edildiği, şehitlerimizin yad edildiği bir ismi silmek kime yaranmaktır? Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, eski dostlara sinyal mi çakmaktadır? Pensilvanya’da poz verenlerin ismini 15 Temmuz ismi yerine yazmak kimsenin haddi değildir. Bunun ayakkabı yalanmaktan ne farkı var?” halinde sürdürdü.

GECE YARISI OPERASYONUYLA SÖKÜLDÜ

15 Temmuz Demokrasi Köprülü Kavşağı isminin Dr. Nureddin Nebati Köprülü Kavşağı alarak Çok sayıda toplumsal medya kullanıcısının da reaksiyonu SÖZCÜ internet sitesinde, “AKP’li belediye 15 Temmuz’u sildi, Nebati’nin ismini verdi” başlığıyla okuyuculara duyurdu. Yansılar üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi grupları gece yarısı Dr. Nureddin Nebati Köprülü Kavşağı tabelasını söktü. Kavşağa eski isminin verileceği öğrenildi.

ŞEHİTLERİN İSMİ BİREBİR SÜRATLE YERİNE TAKIN

Karar sonrası yeni bir paylaşım yapan eski AKP’li belediye meclis üyesi ve lider vekili Bilal Tekatlı, “15 Temmuz şehitlerini inciterek ismini köprüden kaldırdınız. Biz reaksiyon gösterince de gece anızın Sn. Nebati’nin ismini yerinden söktünüz.  Köprüye şehitlerimizin ismini birebir süratle geri takılsın. Sayın Nebati’e olan diyet borcunuzu öbür yerde ödeyin” diye yazdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir