Küpesi var diye alay edip bıçakladılar!

Olay, 25 Ekim günü akşam saatlerinde Yakutiye ilçesi Üst Mumcu Caddesi’nde meydana geldi. Arkadaşı Enes K. (22) ile yürüyen Mehmet G.’nin yanına gelen 2 kişi, küpesiyle alay etti. Taraflar ortasında bu nedenle tartışma çıktı.

Tartışma sırasında şüphelilerden biri, Mehmet G.’yi kalçasından bıçakladı, başkası ise iki arkadaşa sopayla vurdu. Şüpheliler kaçarken, etraftakilerin ihbarı üzerine bölgeye polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Mehmet G. ve Enes K., birinci müdahalelerinin akabinde Erzurum Kent Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavileri süren yaralıların sıhhat durumlarının düzgün olduğu belirtildi.

Şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan polis takımları, bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı. Manzaralarda, kırmızı montlu şüphelinin bıçaklama olayını gerçekleştirdiği, yanındaki açık kahverengi gömlekli kişinin ise sopa ile vurduğu tespit edildi.

Şüphelilerin Emrah C. (17) ile Can B. (17) olduğu saptandı. Polis, 2 şüpheliyi Çaykara Caddesi’nde bir kafede yakalayıp gözaltına aldı. Şüphelilerin üst aramasında olayda kullandıkları bıçak da ele geçirildi.

Emrah C. ile Can B.’nin emniyetteki süreçlerinin sürdüğü bildirildi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir