Nagehan Alçı, İTO paylaşımı nedeniyle özür diledi: İnsan bilmediği konuya girmemeli

İstanbul Ticaret Odası’nda yapılan seçimde ‘CHP’lilerin sandıklarını patlattığını, AK Parti’nin büyük bir hezimet yaşadığını’ aktaran Nagehan Alçı, özür dileyerek “İnsan bilmediği hususa girmemeli. Hiç bu mevzuya girmemeliydim” dedi.

Türkiye’nin en büyük odası olan İstanbul Ticaret Odası’nda yapılan seçimi 195 üyeyle ve farkla Şekip Avdagiç ve takımı kazandı.

Gazeteci Nagehan Alçı, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile İTO’daki seçimi CHP’nin kazanacağını belirterek, “İstanbul Ticaret Odası’nda zafer CHP’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun diyebiliriz. Buradan dönüş imkansız. Ortada çok büyük fark var. CHP örgütü resmen sandıkları patlattı. İTO’da Şekib Avdagiç idaresi yani AK Parti büyük bir hezimet yaşıyor” tabirlerini kullanmıştı.

“Hiç bu bahse girmemeliydim”

Yeniden açıklama yapan Nagehan Alçı şu tabirleri kullandı: 

“Tüm okurlarımdan özür diliyorum. Ticaret alemi üzere bilmediğim bir dünya hakkında kimden bilgi gelirse gelsin yazmamalıydım. İnsan bilmediği hususa girmemeli. İTO’nun eski lideri İbrahim Çağlar’a yakın ve de koyu AK Partili olan bir etraftan aldığım bilgiler yanlışmış maalesef.

Siyaset dünyasına ne kadar hakimsem ticaret dünyasına o kadar uzak bir beşerim. Hiç bu mevzuya girmemeliydim. Tekrar herkesten özür diliyorum. Habercilik şehvetiyle bana gelen bilgiyi hakikat zannettim. Şekib Avdagiç-İbrahim Çağlar olayını da hiç bilmiyordum…”


TIKLAYIN  | İTO Lideri Şekip Avdagiç: 195 meclis üyesiyle açık orta kazandık

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir