Mersin’deki hain saldırıda yeni görüntüler! Kahraman polis, teröristi böyle etkisiz hale getirdi

Mersin’de dün 22.45 sıralarında Mezitli ilçesi Tece Mahallesi’ndeki polisevine iki bayan terörist tarafından taarruz düzenlenmişti. Hücumda 2 terörist etkisiz hale getirilirken 48 yaşındaki polis memuru Sedat Gezer şehit olmuş, bir polis ile bir vatandaş yaralanmıştı.

Hain akında şehit olan polis Sedat Gezer’in cenazesi, Mersin Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen merasimin akabinde, Mersin Muğdat Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Akbelen Şehitliğinde toprağa verildi.

Öte yandan, teröristlerin polisevine düzenlendiği akında kahraman polis Sedat Gezer’in, teröristlere çatıştığı ve bir teröristi etkisiz hale getirdiği anlar kameraya yansıdı.

2 KİŞİ TABURCU EDİLDİ

Merkez Mezitli ilçesinde bulunan polisevine yönelik dün gece düzenlenen terör akınında vurulan polis memuru Abdulkadir Öztürk ile balkonda kurşun isabet eden bayanın tedavisi Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde sürdürülüyor. Vilayet Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, yaralıları hastanede ziyaret ederek, acil şifalar diledi. Polis memuru Öztürk ile yaralı bayanın sıhhat durumunun güzel olduğu öğrenildi.

Olay sırasında yüksekten atlamaları sonucu yaralanan 2 kişi ise özel hastanedeki tedavilerinin akabinde taburcu edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir