New York’ta saldırıya uğrayan Emine için 200 bin dolardan fazla bağış toplandı

Türkiye’den ABD’nin New York kentine göç ederek burada çalışmaya başlayan 35 yaşındaki Emine Yılmaz Özsoy, metroda tren yaklaşırken Kamal Samrade ismindeki bir kişi tarafından raylara itilmiş, ağır yaralanan Emine hastanede tedavi altına alınmıştı.

Yakınları, felç kalma riski olan ve uzun müddet çalışmayacak olan Emine için ‘gofundme’ web sitesinden bir bağış kampanyası başlattı.

Bağış kampanyasında Emine için “Doktorlar başlangıçta bize, boynunun altındaki hareketi uygunlaştırma bahtının çok düşük olduğunu bildirdi. Yalnızca bir gün içinde, kollarını hareket ettirerek bu iddiaya meydan okudu. Bu çok büyük bir adım lakin düzgünleşme yolu uzun ve güçlü olacak. O bir savaşçı ve şimdiden uygunlaşmak için savaşıyor. Güzelleşecek lakin herkesin yardımına muhtaçlığı var. Tıbbi masrafları şimdiden altı rakamlı sayılara ulaştı ve rastgele bir bağış, açık yürekle minnetle kabul edilecektir” denildi.

Marmara Üniversitesi’nden 2015 yılında mezun olan illüstratör Emine, birçok ünlü marka için başarılı illüstrasyonlara imza attı. Emine için 5 gün içinde bugün itibariyle 212 bin 804 dolar toplandı.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir