Otopsi raporunda da çıkmıştı! Micheal Jackson’ın 50 yıllık ‘estetik’ sırrı

Derleyen: Fazilet Şenol / Milliyet.com.tr – Işıltılı eldivenleri, Moonwalk dansı ve en yakın arkadaşı şempanze Bubbles… Micheal Jackson’ın vefatının üzerinden 13 yıl geçse de dünya üzerindeki birçok kişi hâlâ onun müziğini dinliyor ve hayatının bütün detaylarıyla yakından ilgileniyor. Ancak tüm bu ayrıntıların ortasından sıyrılıp öne çıkan, herkesin en çok merak ettiği mevzu ise Micheal Jackson’ın yüzünün yıllar içerisinde geçirdiği değişim. Kendisi hayatta olduğu müddet boyunca estetik operasyonları hakkındaki dedikodularla ilgili pek bir şey açıklamasa da görünen kadarı onun birçok kere bıçak altına yattığı söylentilerini kuvvetlendirdi. İşte “Pop’un Kralı” Micheal Jackson’ın yıllar içindeki dönüşümünün ayrıntıları…

CİLDİNİN BEYAZ OLMASININ SEBEBİ

Micheal Jackson’la ilgili ortaya atılan en çarpıcı savlar cildinin rengiyle ilgili savlardı. Öyle ki cilt rengini açtırmasıyla ilgili söylentiler bir periyot çok konuşuldu. Zira Jackson’ın yüzü yaş aldıkça daha solgun ve beyaz görünüyordu. Ancak Jackson 90’lı yıllarda melanin eksikliğinden kaynaklanan ve ciltte soluk beyaz lekelerin oluştuğu uzun periyodik bir vitiligodan (ciltte beyaz lekelerin ortaya çıkmasına neden olan bir deri hastalığı) muzdarip olduğunu açıkladı. Dermatolog Dr. Arnold Klein, müzikçi öldükten sonra Larry King ile yaptığı röportajda da bu teşhisi doğrulamıştı. Verdiği demeçte, “Onun vitiligosu berbattı zira bedeninde tamamını kapsayan benekli bir görünüm almaya başladı” dedi.

BURNUNA KAÇ SEFER ESTETİK YAPTIRDI?

Bununla birlikte ünlü sanatçı burnuna estetik müdahale yapıldığını açıklamıştı fakat birçok kişi onun söylediğinden daha fazla sefer operasyon geçirdiğini düşünüyordu. Jackson 2002 yılında Martin Bashir’e verdiği röportajda, “Yüzüme estetik yaptırmadım. Yalnızca burnumda var. Daha uygun nefes almama yardımcı oldu, böylelikle daha yüksek notalara çıkabiliyorum” demişti. Hususla ilgili birkaç ısrarcı sorudan sonra da ünlü müzikçi, “Hatırladığım kadarıyla yalnızca iki operasyon geçirdim” yanıtını vermişti.

ÇENESİNDEKİ YARIĞIN SIRRI

Micheal Jackson’ın dönüşümü sadece cilt rengi ve burnuyla da sonlu kalmadı. ABD’li yıldızın eski fotoğrafları da onun yuvarlak bir çeneye sahip olduğunu gösteriyordu. Ancak ilerleyen yıllardaki imgelerde yüzünün katiyen farklı görünmesini sağlayan ve hayranlarını yeni görünümü karşısında hayrete düşüren, açıkça tasarlandığı muhakkak olan bir çene yarığı vardı. Micheal Jackson 1988’de yayınlanan otobiyografisi ‘Moonwalk’ta da iki burun estetiğinin yanı sıra çenesinde kasıtlı olarak oluşturulan gamzeye sahip olduğunu doğruladı.

‘YANAKLARIM BABAMDAN MİRAS’

Pek çok hayranı ve hekim yüzünün formu çok değiştiği için müzikçinin yanak implantı yaptırdığı hakkında savlarda da bulundu. Vefat ettiğinde 50 yaşında olan Michael, daha bariz görünmeye başlasalar da yanaklarını şekillendirdiğini hiçbir vakit lisana getirmedi. Hatta bir defasında de elmacık kemiklerini Kızılderili soyundan gelen babası Joe’dan miras aldığını söylemişti. “Babamda da birebir şey var” diyen Jackson’ın yıllar içerisinde dudaklarının da inceldiği görülebiliyordu. Bazı beşerler bunun rastgele bir plastik operasyondan fazla yaşlanmanın bir sonucu olabileceğini düşündü. Jackson’ın otopsi raporuna nazaran ise dudaklarının kenarında kalıcı makyajla yapılmış bir kontür vardı. Bu da dudaklarının farklı görünmesinin nedeni olarak gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir