Polis Akademisi’ne 13 bin öğrenci alınacak

Polis Akademisi’ne lisans mezunu 8 bin 160 erkek, 2 bin 240 bayan, ön lisans mezunu 800 erkek, 1800 bayan olmak üzere 13 bin öğrenci alınacak.

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) alınacak 13 bin öğrenci için giriş imtihanı ön müracaat süreci yarın başlıyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığının Resmi Gazete’nin çeşitli ilanlar kısmında yayımlanan duyurusuna nazaran, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, ÖSYM tarafından lisans mezunları için yapılan 2021 yahut 2022 yılı Kamu Çalışanı Seçme İmtihanlarının birinden P3 puan cinsinden en az 60, ön lisans mezunları için yapılan 2022 yılı Kamu Çalışanı Seçme İmtihanı P93 puan cinsinden en az 65 ve üzeri puan alanlar ortasından Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde belirtilen koşulları taşıyan adaylar başvurabilecek.

13 bin öğrenci

POMEM’lere lisans mezunu 8 bin 160 erkek, 2 bin 240 bayan, ön lisans mezunu 800 erkek, 1800 bayan olmak üzere 13 bin öğrenci alınacak

Adaylar, 14-25 Kasım tarihleri ortasında http://www.pa.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak son müracaat tarihi olan 25 Kasım saat 17.00’ye kadar aday belirleme ön müracaatlarını yapabilecek.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde yer alan “Ön başvurusu alınan erkek ve bayan adaylar farklı başka olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana hakikat sıralanır ve o periyot için alınacak erkek ve bayan öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır. Şehit ve görev malulü eş yahut çocukları için bu karar uygulanmaz” kararına istinaden şehit ve görev malulü eş yahut çocukları ön müracaatlarını yaparken imtihan fiyatı ödemeyecek.

29. Periyot POMEM Giriş İmtihanı evrelerine katılmaya hak kazanan adaylar için müracaat fiyat ve hesap bilgileri Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi (www.pa.edu.tr) adresinden duyurulacak.

Sınavlarda başarılı olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve eğitim sonunda başarılı olan adayların polis memuru olarak atamaları yapılacak.

Söz konusu alıma ait imtihan takvimi Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) ilan edilecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir