Sarıyer’de özel kız öğrenci yurdunda dehşet! Genç kız demir korkulukların üzerine düştü

Olay, Sarıyer Ayazağa’da bulunan özel bir kız öğrenci yurdunda saat 07.00 sıralarında meydana geldi. Teze nazaran, Sabahattin Zaim Üniversitesi Rehberlik Ruhsal Danışmanlık öğrencisi Maha Ibrahim Omar (24) bilinmeyen bir nedenle yurdun teras katından aşağı düştü. Yurdun demir korkuluklarına saplanan Somali asıllı genç kız, feci biçimde can verdi.

KORKULUKLA BİRLİKTE AMBULANSA KONULDU

 İhbar üzerine olay yerine polis, ambulans ve sıhhat grupları sevk edildi. İtfaiye gruplarının ağır uğraşlarına karşın kızın cesedi korkuluklardan çıkarılamadı. Korkuluk demirleri kesilerek demirlikle bir arada kızın cesedi ambulansa konuldu. Olay yerinde müdahalede bulunan sıhhat görevlilerinden biri ise kötüleşti. Sıhhat görevlisine arkadaşları müdahale etti. Etraftaki vatandaşlar olayı şaşkınlıkla izlerken, yurttaki öğrencilerden kimileri tabiri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Birtakım öğrenciler de valizleriyle birlikte yurttan ayrıldı.

Olayı duyan bir vatandaş, ‘’Markete gidiyordum. Baktım, bir kalabalık var. ’Bu ne?’ diye sordum. Yurttaki bir çocuğun düştüğünü söylediler” dedi.

Genç kızın cesedi İsimli Tıp Kurumuna kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir