Bu sefer tersi oldu… Muhalif vatandaştan gence tepki: “Yaşın kaç, senin bilmediklerin var”

Sokak röportajında seçim tartışması ortasında Kahramanmaraş merkezli zelzeleler gündeme geldi. Vatandaş TV isimli Youtube kanalının İstanbul Kadıköy’de yaptığı röportajda depremzede yakını olduğunu söyleyen bir vatandaş şunları söyledi:

“Deprem oluyor, IBAN istiyor. Yangın oluyor, IBAN istiyor. Ben o kadar vergi verdim. Ben Kahramanmaraşlıyım, Elbistan’ın yüzde 80’i gitti. Benim halamın oğlu can verdi orada.”

Bir gencin vergilerle mesken yapıldığı söylemesinin anlaşılması üzerine muhabir, “O meskenleri parasız mı yapıyorlar? ‘Ev yapıyorlar’ diyorsun, meskenler geri ödemeli.” dedi. Genç ise “Toplanan paraların nerede olduğunu sordular, konut yapılıyor, vallahi yapılıyor.” karşılığını verdi.

Başka bir vatandaş ise başka gence “Yaşın kaç, başın kaç? Benim yaşım 60. 90’da toplanan paralar nerede?” diye reaksiyon gösterdi. Genç ise “Ne yapayım abi erken mi doğayım?” karşılığını verdi. Vatandaş “Ben sana diyorum ki ‘Bilmediklerin var.’ Daha yenisin.” diye konuştu. Genç, telefonunu göstererek “Açıyorsun bunu, araştırıyorsun, bakıyorsun var mı, yok mu? Ne alakası var? 40 yıl evvel mi doğsaydım?” diye sitem etti.

Röportaja dahil olan bir diğer vatandaş gence yönelik olarak “Elinde olsa yurt dışına kaçarsın. Yaşın daha genç” dedi. Genç buna “Vallahi kaçmam.” karşılığını verdi. Yaşıyla ilgili yorum yapan vatandaş ise gence “Yeter ki sen rahat ol, biz sizin rahatınızı istiyoruz.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir