Bayramı İstanbul’da geçireceklere kötü haber

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Bölge İddia ve Erken İhtar Merkezinden yapılan açıklamaya nazaran, arife ve bayramın birinci günü bölge genelinin yağışlı, ikinci ve üçüncü günlerin büyük kısmının modüllü ve çok bulutlu geçeceği varsayım ediliyor.

Sıcaklıkların mevsim normalleri civarında olacağı bölgede, yağışların kısa periyodik mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak formunda olması öngörülüyor.

Arife ile bayramın birinci günü, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya ve Yalova’da lokal olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Bayramın ikinci günü bölge genelinin kesimli ve çok bulutlu, Sakarya’nın güney ve doğusu ile Kırklareli’nin Babaeski ve Pehlivanköy, Edirne’nin Uzunköprü ve Havsa, Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçelerinde lokal olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak varsayım ediliyor.

Bayramın üçüncü günü ise bölge genelinde havanın modüllü ve çok bulutlu olması öngörülüyor.

İSTANBUL’DA BAYRAMIN SON GÜNLERİ YAĞIŞ YOK

Ramazan Bayramı boyunca havanın modüllü ve çok bulutlu olacağı İstanbul’da arife ve bayramın birinci günü kısa periyodik ve lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Bayramın ikinci ve üçüncü günü yağış öngörülmeyen kentteki en düşük ve en yüksek hava sıcaklarının perşembe 9/16, cuma 10/16, cumartesi 10/17, pazar 10/17 olması varsayım ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir