Şehirde mevsimin ilk karı etkili oldu

Muş’un yüksek rakımlı yerleşim yerlerine mevsimin birinci karı yağdı. Kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı köy yolunda, vilayet özel yönetimi ekipleri mücadele mesaisine başladı. 

Muş’ta başlayan kar yağışı 2 bin 500 rakımlı Üçevler Küme yolunda tesirli oldu. 10 köy ve 21 mezraya ulaşımın sağlandığı Üçevler Küme köy yolunda kar kalınlığının 15 santimetreye ulaşması üzerine vilayet özel yönetimi grupları harekete geçti. Çavuştepe mevkisine giden vilayet özel yönetimi grupları, 15 santimetreye ulaşan karı temizlemek için ağır mesai harcadı. Bölgede tesirli olan fırtına, tipi ve sis nedeniyle görüş aralığı 10 metreye kadar düşerken, gruplar ilerlemekte zorluk çekti.

Mevsimin birinci karla çaba çalışmasına başladıklarını söyleyen iş makinesi operatörü Mustafa Özcan, “Mevsimin birinci karı kentimize yağdı. Muş Vilayet Özel Yönetimi grupları olarak, 2 bin 500 rakımlı Üçevler Küme köy yolunu açmaktayız. Köy ve mezralara ulaşım sağlamaktayız. Şiddetli kar çabamız devam ediyor. Bu halde de devam edecektir” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir