Yapay zeka Drake ve The Weeknd’in sesiyle şarkı yaptı

Ünlü rapçi Drake ile son devrin parlayan isimlerinden The Weeknd, yeni bir müzikte bir ortaya geldi. Fakat, ikili bu müzik için stüdyoya girmedi bile. Yapay zeka ikilinin seslerini klonlayarak bir müzik hazırladı. “Heart On My Sleeve” ismini taşıyan müzik, Spofity’da kısa müddette 250 binden fazla izlenemeye ulaştı.

“Ghostwriter” ismini kullanan bir sanatçı tarafından yapay zeka kullanılarak oluşturulan müzik, TikTok’ta ise 10 milyondan fazla izlenmeye ulaştı.

MÜZİK ŞİRKETİNDEN İTİRAZ

Spotify’a akabinde da Apple Music’e yüklenen müzik bir anda viral hale geldi. Lakin müzikçilerin telif haklarına sahip olan Universal Music Group, bu müziğin kaldırılması için müracaatta bulundu.

Müzik şirketi yaptığı açıklamada, müzik platformlarının sanatkarlara ziyan verecek faaliyetleri engellemek için “yasal ve ahlaki sorumluluğu bulunduğunu” belirtti.

ŞARKI KALDIRILDI

Universal’ın müracaatının akabinde yapay zeka ile üretilen müzik tüm müzik uygulamalarından kaldırıldı. Drake ve The Weeknd ise “Heart On My Sleeve” müziği hakkında şimdi bir açıklamada bulunmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir