Gara ve Kandil’de 12 hedefe imha!

ANKARA (İGFA) – Milli Savunma Bakanlığı, PKK/KCK ve başka terörist ögeleri etkisiz hâle getirerek Irak’ın kuzeyindeki Gara ve Kandil bölgelerinde bulunan terörist amaçlarına saat 18.00’de hava harekâtları başlatıldığını duyurdu.

Söz konusu bölgelerdeki hava harekâtları ile Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu seviyede teröristlerin de bulunduğu bedellendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 12 gaye imha edildiği kaydedildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, icra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve ulusal mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hâle getirildiği belirtilirken, “Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu üzere bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle çabaya tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekâtlar sırasında; temiz sivillerin, dost ögelerin, tarihî ve kültürel varlıklar ile etrafın ziyan görmemesi için her türlü önlem alınmıştır” tabirleri yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir