Kıraathaneye uzun namlulu silahla baskının zanlıları tutuklandı

Olay, 20 Eylül günü saat 16.00 sıralarında Yüreğir ilçesi Koza Mahallesi Huzur Caddesi’nde meydana geldi. Sabah saatlerinde meskenden ayrılan Sinan Y. (26), arkadaşlarıyla buluşup, mahalledeki kıraathaneye gitti. Arkadaşlarıyla oturduğu sırada arabayla gelen iki kuşkulu, Sinan Y.’ye Kalaşnikof ile ateş açtı. Silahtan çıkan kurşunlar duvardan sekip, Sinan Y. ile olayla ilgisi olmayan Mesut A.’nın (28) kollarına isabet etti. Şüpheliler, silahlı atağın akabinde arabaya binerek olay yerinden kaçtı.

KAMERALAR İNCELENDİ

Kıraathanedekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Birinci müdahaleleri yapılan yaralılar, ambulansla Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Sinan Y. ile Mesut A.’nın sıhhat durumlarının yeterli olduğu öğrenildi. Cinayet Ofis Amirliği takımları ise kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen takımlar, şüphelilerin Buyruk Atli (22) ile Kadir Turan (25) olduklarını belirledi.

Yapılan çalışmada Atli’nin bir mühlet evvel içki içtiği arkadaşı Sinan Y. ile tartıştığı, çıkan hengamede da darbedildiği belirlendi. Atli’nin o günden bu yana Sinan Y.’ye hasımlık beslediği öne sürüldü. Gruplar, 19 Mayıs Mahallesi’ndeki bir konutta saklandıkları belirlenen şüphelileri, operasyonla yakaladı. Konutta yapılan aramada ise olayda kullanılan Kalaşnikof tüfek de ele geçirildi.

Emniyete götürülen kuşkulu Atli, sözünde, “Beni dövdüğü için sıktım. Silahı da tanımadığım bir Suriyeliden aldım” dedi. Süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Buyruk Atli ile Kadir Turan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir